Actele necesare înscrierii în Clasa pregătitoare

Actele necesare înscrierii în Clasa pregătitoare an școlar 2020-2021

  • Cerere tip de înscriere
  • Copii după actul de identitate al părinților /tutorelui legal (a ambilor parinti xerox)
  • Certificatul de naștere al copilului (original + xerox)
  • Documentul care atestă dezvoltarea psihosomatică corespunzătoare pentru parcurgerea clasei pregătitoare/ clasei i (acolo unde este cazul)
  • Alte documente care sa ateste îndeplinirea criteriilor generale și / sau specifice (acolo unde este cazul)
  • Fisa medicala în original.

Inscrierile in Clasa pregatitoare se fac la Scoala Gimnazială Nr. 1 Timisoara (str. Comănești nr. 3) luni – joi 8:00-18:00 si vineri 8:00-17:00, in perioada 4 martie – 23 martie 2020. Detalii telefonice de luni pana vineri la 0256224454.

Calendarul inscriere clasa pregatitoare 2020-2021

SKMBT_C22020022711570

SKMBT_C22020022711580

SKMBT_C22020022711590

SKMBT_C22020022712000

Detalii telefonice de luni pana vineri la 0256224454.

0 raspunsuri

Lasă un răspuns

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *